KONTAKTY

Podlahové studio Alfa
30100 Plzeň
tel: +420 608631799
napište nám
IČ 04154029

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 15 Kč

  


Podlahy » Dřevěné třívrstvé

Plovoucí podlahy Plzeň

Dřevěné třivrstvé podlahy

Dřevěná plovoucí podlaha je konstrukcí velmi podobná laminátové dřevěné podlaze, pouze materiály se liší. Jako nosná vrstva je využita pro své pevnostní vlastnosti většinou překližková (křížený spoj, min.3x) deska (může být v jakosti A/B, B i C - není vidět), na kterou je nalisována nebo přilepena dřevěná dýha (většinou podélněpříčný řez se skvělou kresbou let) v tloušťce od 3 mm (podle tloušťky dýhy snadno rozpoznáte kvalitní kusy - ty se silnější dýhou se mohou renovovat broušením, podobně jako parkety) a finální vrstva laku, nejčastěji tzv. "parketového", nebo "lodního" (většinou tvrzený polyurethan, UV odolný) tepelný odpor se pohybuje okolo 0,1-0,2 Wm2k (při tloušťce 15mm - což je nejběžnější síla).

Dřevěná plovoucí podlaha se nejčastěji vyrábí v tloušťce od 14 mm, spoje je moderní řešit tzv. "suchým způsobem", což znamená, že spoj je impregnovaný (plochy ve styku) a opatřený tzv. "Click" systemem - pevnostním zacvakávacím jak po svislé, tak po vodorovné straně, bez nutnosti užití lepidla. V drtivé většině je však výhodnější podlahu zalepit, předchází se tím zbytečným problémům a zvyšuje se tepelná izolace (což bývá mnohdy požadavek). Dřevěná plovoucí podlaha je náchylnější k mechanickému poškození více než laminátová, odmění se vám však kouskem přírody u vás doma, nestárnoucím a originálním vzhledem a v neposlední řadě možností renovace - tzn. dlouhou životností. Je nutné dodržet diletační spáru (dřevo jako materiál je náchylný na teplotou a vlhkostí způsobenou roztažnost + ochrana proti přenosu kročejového hluku do stěn), minimální míra je 15 mm - obvodové lišty jsou designovány tak, že tuto úzkou spáru překryjí, stejně tak při pokládce ve větších plochách je nutná diletace (např. mezi jednotlivými pokoji) v tomto případě spáru zakrývá tzv. přechodová lišta.

Dle ČSN 73 0532, pod každou souvislou a jednolitou podlahu (! nejen laminátovou !) se dodává izolace, z nejběžnějších MIRELON, IZO-FLOOR, ARBITON, polystyrenové vlysky nebo měkčenná HOBRA - tloušťka dle podkladu 2 - 16 mm (idealně však - při vyrovnání hrubé podlahy - 3 - 5 mm). Při obavách z vlhkostně - izolačních vlastností podkladu (např. hrubý beton) je DOPORUČENO použít parozábranu.

Slovníček pojmů:

Překližky jsou kompozitní desky vyrobené ze tří nebo více vrstev loupaných nebo krájených dýh. Jednotlivé dýhy jsou na sebe lepeny křížem. Dýha je tenká vrstva dřeva o tloušťkách 0,3mm ? 5mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka. Polyuretanový lak je známý svou mechanickou odolností, obsahem UV filtru a nenáročností při nanášení - většinou sametově jemná struktura