KONTAKTY

Podlahové studio Alfa
30100 Plzeň
tel: +420 608631799
napište nám
IČ 04154029

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 15 Kč

  


Podlahy » Laminátové podlahy

Plovoucí podlahy Plzeň

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátová plovoucí podlaha se vyznačuje vysokou odolností, snadnou údržbounízkou pořizovací cenou. Laminátové podlahy výborně vypadají a pozitivně naladí každý interier, ale také si poradí s roztoči, všemi možnými bakteriemi a navíc mají vysokou životnost.

V dnešní době je široký výběr jak v nosných materialech, odstínech dekorů, tak kvalitě a tvrdosti  - tloušťka vrstvy laminátu na povrchu určuje "odolnost podlahy" proti různým vlivům jako jsou kamínky v podrážce boty, domácí zvířata a nechráněné nohy nábytku, mechanické poškození nebo spadlé předměty z výšky.

Laminát je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev, impregnovaných vhodnou pryskyřicí (nebo jiným pojivem). Vyrábí se často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazývá laminace.

Laminátové plovoucí podlahy se dělí dle určení objektu pro pokládání do soukromých nebo komerčních prostor a následně pak dle zátěže. Toto rozdělení je dvouciferné číslo. Pro soukromé i komerční využítí se označují takto:

Stupně zátěže

31 - lehká zátěž - Vhodné pro domácí použítí s menším provozním ruchem (byty).

32 - střední zátěž - Vhodné pro prostory se středně velkým provozním ruchem (Byty, kanceláře,).

33 - vysoká zátěž - Vhodné pro všechny bytové i komerční prostory kromě koupelen a vlhkých prostředí (odbavovací haly).

 

Plovoucí laminátová podlaha se nejčastěji prodává v tloušťce 6-12 mm, spoje je moderní řešit tzv. "suchým způsobem", což znamená, že spoj je impregnovaný a opatřený tzv. "Click" systemem - pevnostním zacvakávacím jak po svislé, tak po vodorovné straně bez nutnosti užití lepidla. V drtivé většině je však výhodnější podlahu zalepit, předchází se tím zbytečným problémům a pohybům podlahy.

Je nutné dodržet diletační spáru, neboť dřevo jako material je náchylný na teplotou a vlhkostí způsobenou roztažnost + ochrana proti přenosu kročejového hluku do stěn Minimální velikost dilatační spáry je 15 mm - obvodové lišty jsou designovány tak, že tuto úzkou spáru překryjí, stejně tak při pokládce ve větších plochách je nutná diletace (např.mezi jednotlivými pokoji). V tomto případě spáru zakrývá tzv. přechodová lišta.

Aby se zamezilo kročejovému hluku, pod každou souvislou a jednolitou podlahu (! nejen laminátovou !) se dodává izolace, z nejběžnějších MIRELON, IZO-FLOOR, ARBITON, nebo desky durelis - tloušťka dle podkladu 2-16 mm (idealně však - při vyrovnání hrubé podlahy - 3-5 mm). Při obavách z vlhkostně-izolačních vlastností podkladu (např.hrubý beton) je vhodné použít parozábranu.

Téměř nejpodstatnější a často opomíjenou podmínkou pro správnou funkci plovoucí podlahy je nutnost vyrovnání hrubé podlahy na maximální nerovnost 1-2 mm/m2 - toto je základní podmínka k dlouholetému užívání a bohužel v drtivé většině bytů i domků, je toto nesplněno a je nutno vystěrkovat povrch.

Druhy dekorů

- Selské prkno - jednopásový vzor.

- Parketa 2 - pásová - dekorem jedné lamely jsou prkna ve dvou pruzích.

- Parketa 3 - pásová - dekorem jedné lamely jsou prkna ve třech pruzích.

- Kámen, dlažba - Dekorem na jedné lamele je jedna nebo více dlaždic, či kamenů.

Druhy povrchů

- Rustic - Hluboká rustikální kresba, která velmi dobře napodobuje vzhled dřeva.

- Oiled - Neodolatelný polomatný vzhled, příjemný dotek a atmosféra olejovaného dřeva.

- Natural pore - Povrch je pečlivě propracovaný a dokonale napodobuje přírodní vzhled rostlého dřeva.

- Vintage - Protismyková třída, která zaujme velmi propracovaným hrubým vzhledem.

Authentic - Ušlechtilá sametová struktura okouzluje matným vzhledem a dává podlaze

jedinečný vzhled.

Barrique - Velmi věrný vzhled hrubého dřeva

Grand canyon - Vzhled hrubého dřeva s hlubokým kartáčováním.

Aqua stop - Vysoká odolnost proti vodě a vlhkosti.

- Cr-9 - Tvrdy voskový protizkluzný olej třídy R9