KONTAKTY

Podlahové studio Alfa
30100 Plzeň
tel: +420 608631799
napište nám
IČ 04154029

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 15 Kč

  


Podlahy

Pokládka a montáž

(Uvedené ceny jsou bez DPH)

Pokládka plovoucí laminátové podlahy se zámkem(suchá) od 120 Kč/m2
Pokládka plovoucí laminátové podlahy lepením
od 140 Kč/m2

Pokládka palubových podlah (vč. jednoduchého roštu) přibíjením,

šroubováním

od 280 Kč/m2
Lištování obvodu (lepením, šroubováním, přibíjením) od 35 Kč/m2
Stržení staré podlahoviny (lino, plovoucí podlaha, koberec) od 100 Kč/hod
Montáž desko/plošných materiálů (OSB, Durelis, DTD) od 80-100 Kč/m2
Broušení dřevěných podlah, vícenásobně, dle spotřeby materiálu od 200 Kč/m2
Pokládka PVC v dílcích - vinyl od 160 Kč/m2
Lepení soklů (PVC podlahová lišta) od 25Kč/bm
Pokládka vícevrstvých masivních plovoucích podlah od 200 Kč/m2

Zjištění stavu podkladu technologicky (vlhkoměr, CMsonda,

thermokamera), vypracování zprávy

500-1500 Kč
Broušení diamantem (dle spotřeby diamantu) 100-190,- Kč/m2
Penetrování podkladu od 15 Kč/m2
Stěrkování (dle materiálu) 50-80 Kč/m2
Sanace, vyspravení podkladu bodově cementovou stěrkou od 40 Kč/m2
Montáž přechodových profilů, prahů od 65 Kč/bm
Podříznutí dveří, vypodložení pantů od 80 Kč/ks
Tmelení spár dřevěných podlah (bez pojiva a speciálních tmelů) od 50 Kč/m2
Lakování dřevěné podlahy (1 vrstva) od 35 Kč/m2
Mezibroušení laku s vysáváním od 50 Kč/m2
Pokládka vlysů (celoplošným lepením) od 200 Kč/m2
Pokládka mozaiky - kantovka od 260 Kč/m2
Olejování, voskoolejování dřevěných podlah od 40 Kč/m2

Provedení diletačního řezu do podlahy dřevěného charakteru

(max. 20mm do hloubky)

od 35 Kč/bm

Ceny uvedené v ceníku jsou uváděny bez DPH. Sazba DPH se liší dle povahy stavby, kde na prostory určené k bydlení se vztahuje snížená sazba 15%. Na komerční a ostatní nebytové prostory se vztahuje DPH ve výši 21%. Ceník je pouze orientační, ceny můžou být upraveny dle dohody, v závislosti na charakteru a rozsahu zakázky a montážních prací.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vypracujeme každému inviduální cenovou nabídku.

Plovoucí podlahy Plzeň

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátová plovoucí podlaha se vyznačuje vysokou odolností, snadnou údržbounízkou pořizovací cenou. Laminátové podlahy výborně vypadají a pozitivně naladí každý interier, ale také si poradí s roztoči, všemi možnými bakteriemi a navíc mají vysokou životnost.

V dnešní době je široký výběr jak v nosných materialech, odstínech dekorů, tak kvalitě a tvrdosti  - tloušťka vrstvy laminátu na povrchu určuje "odolnost podlahy" proti různým vlivům jako jsou kamínky v podrážce boty, domácí zvířata a nechráněné nohy nábytku, mechanické poškození nebo spadlé předměty z výšky.

Laminát je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev, impregnovaných vhodnou pryskyřicí (nebo jiným pojivem). Vyrábí se často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazývá laminace.

Laminátové plovoucí podlahy se dělí dle určení objektu pro pokládání do soukromých nebo komerčních prostor a následně pak dle zátěže. Toto rozdělení je dvouciferné číslo. Pro soukromé i komerční využítí se označují takto:

Stupně zátěže

31 - lehká zátěž - Vhodné pro domácí použítí s menším provozním ruchem (byty).

32 - střední zátěž - Vhodné pro prostory se středně velkým provozním ruchem (Byty, kanceláře,).

33 - vysoká zátěž - Vhodné pro všechny bytové i komerční prostory kromě koupelen a vlhkých prostředí (odbavovací haly).

 

Plovoucí laminátová podlaha se nejčastěji prodává v tloušťce 6-12 mm, spoje je moderní řešit tzv. "suchým způsobem", což znamená, že spoj je impregnovaný a opatřený tzv. "Click" systemem - pevnostním zacvakávacím jak po svislé, tak po vodorovné straně bez nutnosti užití lepidla. V drtivé většině je však výhodnější podlahu zalepit, předchází se tím zbytečným problémům a pohybům podlahy.

Je nutné dodržet diletační spáru, neboť dřevo jako material je náchylný na teplotou a vlhkostí způsobenou roztažnost + ochrana proti přenosu kročejového hluku do stěn Minimální velikost dilatační spáry je 15 mm - obvodové lišty jsou designovány tak, že tuto úzkou spáru překryjí, stejně tak při pokládce ve větších plochách je nutná diletace (např.mezi jednotlivými pokoji). V tomto případě spáru zakrývá tzv. přechodová lišta.

Aby se zamezilo kročejovému hluku, pod každou souvislou a jednolitou podlahu (! nejen laminátovou !) se dodává izolace, z nejběžnějších MIRELON, IZO-FLOOR, ARBITON, nebo desky durelis - tloušťka dle podkladu 2-16 mm (idealně však - při vyrovnání hrubé podlahy - 3-5 mm). Při obavách z vlhkostně-izolačních vlastností podkladu (např.hrubý beton) je vhodné použít parozábranu.

Téměř nejpodstatnější a často opomíjenou podmínkou pro správnou funkci plovoucí podlahy je nutnost vyrovnání hrubé podlahy na maximální nerovnost 1-2 mm/m2 - toto je základní podmínka k dlouholetému užívání a bohužel v drtivé většině bytů i domků, je toto nesplněno a je nutno vystěrkovat povrch.

Druhy dekorů

- Selské prkno - jednopásový vzor.

- Parketa 2 - pásová - dekorem jedné lamely jsou prkna ve dvou pruzích.

- Parketa 3 - pásová - dekorem jedné lamely jsou prkna ve třech pruzích.

- Kámen, dlažba - Dekorem na jedné lamele je jedna nebo více dlaždic, či kamenů.

Druhy povrchů

- Rustic - Hluboká rustikální kresba, která velmi dobře napodobuje vzhled dřeva.

- Oiled - Neodolatelný polomatný vzhled, příjemný dotek a atmosféra olejovaného dřeva.

- Natural pore - Povrch je pečlivě propracovaný a dokonale napodobuje přírodní vzhled rostlého dřeva.

- Vintage - Protismyková třída, která zaujme velmi propracovaným hrubým vzhledem.

Authentic - Ušlechtilá sametová struktura okouzluje matným vzhledem a dává podlaze

jedinečný vzhled.

Barrique - Velmi věrný vzhled hrubého dřeva

Grand canyon - Vzhled hrubého dřeva s hlubokým kartáčováním.

Aqua stop - Vysoká odolnost proti vodě a vlhkosti.

- Cr-9 - Tvrdy voskový protizkluzný olej třídy R9

Plovoucí podlahy Plzeň

Dřevěné třivrstvé podlahy

Dřevěná plovoucí podlaha je konstrukcí velmi podobná laminátové dřevěné podlaze, pouze materiály se liší. Jako nosná vrstva je využita pro své pevnostní vlastnosti většinou překližková (křížený spoj, min.3x) deska (může být v jakosti A/B, B i C - není vidět), na kterou je nalisována nebo přilepena dřevěná dýha (většinou podélněpříčný řez se skvělou kresbou let) v tloušťce od 3 mm (podle tloušťky dýhy snadno rozpoznáte kvalitní kusy - ty se silnější dýhou se mohou renovovat broušením, podobně jako parkety) a finální vrstva laku, nejčastěji tzv. "parketového", nebo "lodního" (většinou tvrzený polyurethan, UV odolný) tepelný odpor se pohybuje okolo 0,1-0,2 Wm2k (při tloušťce 15mm - což je nejběžnější síla).

Dřevěná plovoucí podlaha se nejčastěji vyrábí v tloušťce od 14 mm, spoje je moderní řešit tzv. "suchým způsobem", což znamená, že spoj je impregnovaný (plochy ve styku) a opatřený tzv. "Click" systemem - pevnostním zacvakávacím jak po svislé, tak po vodorovné straně, bez nutnosti užití lepidla. V drtivé většině je však výhodnější podlahu zalepit, předchází se tím zbytečným problémům a zvyšuje se tepelná izolace (což bývá mnohdy požadavek). Dřevěná plovoucí podlaha je náchylnější k mechanickému poškození více než laminátová, odmění se vám však kouskem přírody u vás doma, nestárnoucím a originálním vzhledem a v neposlední řadě možností renovace - tzn. dlouhou životností. Je nutné dodržet diletační spáru (dřevo jako materiál je náchylný na teplotou a vlhkostí způsobenou roztažnost + ochrana proti přenosu kročejového hluku do stěn), minimální míra je 15 mm - obvodové lišty jsou designovány tak, že tuto úzkou spáru překryjí, stejně tak při pokládce ve větších plochách je nutná diletace (např. mezi jednotlivými pokoji) v tomto případě spáru zakrývá tzv. přechodová lišta.

Dle ČSN 73 0532, pod každou souvislou a jednolitou podlahu (! nejen laminátovou !) se dodává izolace, z nejběžnějších MIRELON, IZO-FLOOR, ARBITON, polystyrenové vlysky nebo měkčenná HOBRA - tloušťka dle podkladu 2 - 16 mm (idealně však - při vyrovnání hrubé podlahy - 3 - 5 mm). Při obavách z vlhkostně - izolačních vlastností podkladu (např. hrubý beton) je DOPORUČENO použít parozábranu.

Slovníček pojmů:

Překližky jsou kompozitní desky vyrobené ze tří nebo více vrstev loupaných nebo krájených dýh. Jednotlivé dýhy jsou na sebe lepeny křížem. Dýha je tenká vrstva dřeva o tloušťkách 0,3mm ? 5mm. Používá se k výrobě povrchů nábytku a k výrobě překližky. Dýha, která netvoří povrch, se nazývá poddyžka. Polyuretanový lak je známý svou mechanickou odolností, obsahem UV filtru a nenáročností při nanášení - většinou sametově jemná struktura

Plovoucí podlahy Plzeň

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha a desky jsou nastupující podlahové materiály na bázi PVC, zavádějící nový úspěšný trend do designu domácností, kanceláří a obchodů. Vinylový dílec je výhodný v inertnostni (snášenlivosti) na náročné podmínky provozu, jakým je vlhko, mechanické zatížení, nebo otěr, prostě většina faktorů, které konvenční materiály (dřevo) nesnesou. Populárním je i pro svou pružnost, pocitovou teplost a nenáročnost na údržbu. Další výhodou je, že v současné době je v nabídce nepřeberné množství dekorů, od dřeva, přes imitaci kamene a keramiky až po nejrůznější designové prvky, jako korek, napodobeniny starých (rustikálních) podlah a jiné. Vinylová krytina se dá v podstatě rozdělit do dvou kategorií, dle konstrukce a pokládky jednotlivých dílců:

  • Klasický lepený vinylový dílec

Klasický lepený vinylový dílec se dodává v pásech silných 2-4 mm, které se pomocí flexibilního lepidla pokládají na předem připravený, vyrovnaný, hladký a pevný podklad (v případě nedodržení vyrovnání podkladu, se brzy jednotlivé nerovnosti prorýsují do finální podlahy) do předem určených vzorců. Tato pokládka je pro běžný až náročnější provoz nejžádanější, ale má svá úskalí (vyrovnání podkladu, lepidlo), proto by jej měli pokládat profesionálové.

  • Zámkový systém vinylových podlah

Tento způsob je známý z plovoucích podlah, kdy vždy dvě a dvě strany ze čtyř mají do sebe zapadající systém perodrážek, usnadňující dodržení rovinnosti pokládky dílců a vymezující případné spáry, vzniklé neodbornou pokládkou. Tento systém se vyskytuje jak rovnou na čistě vinylových dílcích (tl. 4-6mm), tak na vinylové krytině nalepené na nosné desce, např HDF.

U druhého případu, kdy je vrstva vinylu nalepená na HDF podklad, ustupuje náročnost na rovinnost podkladu i na odbornost pokládky, podklad nemusí být zcela rovný, nicméně podlaha tímto ztrácí na části své exclusivity - odolnosti vůči vlhkosti.

______________________________________________________________________________________________________________

Na námi dodávané vinylové dílce samozřejmě poskytujeme záruku a v případě montáže samozřejmě zajistíme kontrolu rovinnosti, vlhkosti a případné vystěrkování či výběr vhodné úpravy podkladové vrstvy zdarma.

Vynilové podlahy jsou budoucností  moderní společnosti a díky svým, vlastnostem, překvapivě dlouhé životnosti, snadné udržbě a nízké pořizovací ceně jsou dnes nejprodávanější podlahovou krytinou na trhu.

v podlahových krytinách, neváhejte tudíž zdarma položit jakýkoliv dotaz, jsme ne ně připraveni v kteroukoliv dobu, za jakýchkoliv okolností.

Stěrkování/Vyrovnávání podkladových vrstev

Naše firma spolupracuje s výrobci Chemos a BASF a jejich produkty PCI

K zaměření a navržení úpravy podkladu při náročnějších operacích VŽDY NABÍZÍME BEZPLATNÉ POSOUZENÍ A NÁVRH ŘEŠENÍ OD ZÁSTUPCE fa.BASF v místě realizace.

Na veškeré práce poskytujeme nadstandartní záruky kvality a trvanlivosti. Pracujeme bezvýhradně s atestovanými materiály způsobilými a odborně navrženými pro danou opraci.K dispozici je sortiment penetrací a stěrek s nebo bez přidaných pojiv, flexibilních pro dřevěné podlahy, rychleschnoucí pro akutní pokládku, stěrky s obsahem flexivláken pro kriticky namáhané podlahy a další.Zvládáme i broušení poškozených a neodborně zhotovených potěrů, stejně tak renovaci a vyspravení poškozených.Ve zkratce se dá říci, že námi nabízený sortiment je vždy na vysoké úrovni, bez kompromisu a s dlouhou životností.

Neváhejte a kontaktujte nás kdykoliv pro získání bezplatné konzultace.

Přehled sortimentu ze stránek výrobce naleznete zde.

Plovoucí podlahy Plzeň

Kantovka

Dřevěná prúmyslová mozaiková podlaha, neboli kantovka. Je konstrukcí ojedinělá celomasivní podlaha, která se pokládá podobně jako parkety. V tomto případě se do předem nanesené vrstvy lepidla na pevnou a rovnou podkladní podlahovou vyrovnávací vrstvu. Jsou to úzké lamely (např. o rozměru 160 mm délka x 10 mm šířka x 20 mm tloušťka), které se skládají do předem promyšlených obrazců (čtverec, obdélník). Jediné, co jednotlivé lamelky drží v celku je papírová lepící páska na povrchu, jež se při finální úpravě zbrousí při povrchové úpravě. Samotný vlysek může být realizován jak s perodrážkou (po celém obvodě), tak hladký (častější), tzv. na tupý spoj. Vzhledem k nutnosti lepení k podkladní (znivelované hrubé) podlaze a velikosti jednotlivých vlysů, není konstrukční spoj nutností. Lepidlo se nanáší zubovou stěrkou a podklad musí být absolutně rovný - povrch i přes finální broušení kopíruje jakoukoliv nerovnost podkladu.

Kantovka je vždy unikátní, nikdy nenajdete dvě stejné podlahy - díky jednotlivé ruční skladbě a rozdílnosti použitých dřevin (jinak vypadá dub odříznutý u jádra, jinak u středu). Pokládtka toto podlahy je velice pracná a náročná, avšak je to jedna z nejkrásnějších, nejzajímavějších a nejpříjemnějších podlahových krytin.

Kantovka se většinou vyrábí z tvrdých dřevin, k povrchové úpravě častěji využíváme oleje, vosky, impregnační nátěry a pod. Zde se předpokládá šetrné zacházení. Jedná se o specifický exklusivní způsob podlahové krytiny, nároky na zátěž tedy ustupují těm estetickým. Jinak lze samozřejmě aplikovat i jakýkoliv podlahový lak. Diletaci zde zajišťuje většinou korkový proužek osazený mezi svislé ohraničení prostoru a podlahu. Nejdůležitější a často opomíjenou podmínkou pro správnou funkci podlahy je nutnost vyrovnání hrubé podlahy na max. nerovnost 1-2 mm/m2 - toto je hlavní podmínka k dlouholetému užívání a bohužel v drtivé většině bytů i domků je toto nesplněno a je nutno dodatečně řešit.

Slovníček pojmů

podkladní vrstva - je tvořena buď podkladním betonem nebo nosnou částí stropní konstrukce vyrovnávací vrstva - slouží k vyrovnání všech nerovností na podkladové vrstvě.

Plovoucí podlahy Plzeň

Parkety

Parkety jsou od poloviny minulého století velice využívaným způsobem pokládky podlah, především v bytové, ale i veřejné zástavbě. Parketa je vkládána do flexibilní vrstvy lepidla nebo asfaltu a napojována do vzorců pomocí celoobvodové perodrážky (2x2). I zde platí pravidlo vyrovnání podkladové vrstvy - znivelování. Rozměry jsou různorodé (např. 21 / š. 50-65 / d. 200-500 mm - může se samozřejmě lišit), spoj je klasický "pero - drážka", čep (2x2 - š x v obvod) zapadá do přesného rozporu vyfrezovaném na protikusu.

Po pokládce je nutné parkety několikrát přebrousit a vhodným způsobem povrchově upravit. Parketa se v drtivé většině aplikuje bez povrchové úpravy, tzn. je nutné jí nalakovat. Použité laky jsou stejné jako u dřevěné plovoucí podlahy, jsouvětšinou z PU (polyuretanu) - v rámci dodržení tradic lze samozřejmě použít oleje, vosky a další alternativní či méně běžné způsoby, ale bohužel, je nutno přihlédnout k odolnosti (tvrdosti) jednotlivých dřevin použitých při výrobě parket. I zde je nutné dodržet diletační spáru. Dřevo jako material je nachylný na teplotou a vlhkostí způsobenou roztažnost + ochrana proti přenosu kročejového hluku do stěn. Minimální síla je 20 mm, ale závisí na konkrétním použití, celkové skladby podlahy a vlhkosti v místnosti. Parkety jsou oblíbené pro svou životnost a přirozený a nezaměnitelný vzhled s možností téměř neomezené fantazie při tvorbě vzorců pro pokládku.

Slovníček pojmů

Polyuretanový lak je známý svou mechanickou odolností, obsahem UV filtru a nenáročností při nanášení - většinou sametově jemná struktura

Laminátové podlahy Egger

Plovoucí laminátové podlahy EGGER

Laminátové podlahy rakouské firmy EGGER jsou špičkou na evropském trhu. Vybudovaly si pověst stabilního a kvalitního výrobku za velmi příznivou cenu a obstály v mnoha zátěžových zkouškách.

V nabídce jsou plovoucí podlahy pro všechny druhy místností - kanceláře, jídelny, ložnice, dětské pokoje nebo obývací pokoje. Mezi hlavní přednosti značky EGGER patří JUST click a UNIFIT spojovací systém který je vysoce odolný a tím zajišťuje vysokou stálost povrchu. Maximální přirozenost zajišťovaná rozdílnými povrchovými strukturami a smysl pro detail reprezentovaný Woodvision podélnou spárou, která zajišťuje masivní vzhled lamel je Egger tou nejlepší volbou.


Společnost JAF HOLZ Vám představuje vlastní značku EUROWOOD®.

Firma těží z desetiletých zkušeností a tradice, protože podlahy jsou pevnou součástí sortimentu už od založení firmy před 65 lety. Nízká pořizovací cena, rychlá pokládka, snadná údržba a vysoká kvalita jsou hlavní předností značky eurowood. V nabídce si můžete vybrat z 12 dekorů a z pěti druhů povrchů ve dvou kategoriích.

1. Star-basic - Třída zátěže 32 - střední zátěž (kavárny) s úpravou povrchu WG - Rustikalní povrch, PR - Pórovitá struktura, MO - Matný lak

2. Star-advanced - Třída zátěže 32 - střední zátěž (kavárny) s úpravou povrchu MX - Rustikálni vzhled kartáčovaního dřeva, ER - Synchropór, WG, PR, MO

... 31 - lehká zátěž - Vhodné pro domácí použítí s menším provozním ruchem (byty).

32 - střední zátěž - Vhodné pro prostory se středně velkým provozním ruchem (Byty, kanceláře,).

33 - vysoká zátěž - Vhodné pro všechny bytové i komerční prostory kromě koupelen a vlhkých prostředí (odbavovací haly).

Patentovaný spojovací systém.
Patentovaný spojovací systém s vyšší pevností.
Nekonečný vzhled speciální kresba, která opticky prodlužuje místnost.
Příčné zkosení hran pro dokonalejší vzhled masivní podlahy
Příčné i podélné zkosení hran pro dokonalý vzhled masivní podlahy
Protismykový povrch
Antistatický povrch
Rustic - Hluboká rustikální kresba, která velmi dobře napodobuje vzhled dřeva.
Oiled - Neodolatelný polomatný vzhled, příjemný dotek a atmosféra olejovaného dřeva.
Natural pore - Povrch je pečlivě propracovaný a dokonale napodobuje přírodní vzhled.
Authentic - Ušlechtilá sametová struktura okouzluje matným vzhledem a dává podlaze jedinečný vzhled.
Barrique - Velmi věrný vzhled hrubého dřeva
Vintage - Protismyková třída, která zaujme velmi propracovaným hrubým vzhledem.
Grand canyon - Vzhled hrubého dřeva s hlubokým kartáčováním.
Aqua stop - Vysoká odolnost proti vodě a vlhkosti.
Záruka 15 let.
Záruka 20 let.
Záruka 25 let
Certifikát zdroje pochází z udržovaného lesnictví