KONTAKTY

Podlahové studio Alfa
30100 Plzeň
tel: +420 608631799
napište nám
IČ 04154029

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 15 Kč

  


Podlahy » Vinylové podlahy

Plovoucí podlahy Plzeň

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha a desky jsou nastupující podlahové materiály na bázi PVC, zavádějící nový úspěšný trend do designu domácností, kanceláří a obchodů. Vinylový dílec je výhodný v inertnostni (snášenlivosti) na náročné podmínky provozu, jakým je vlhko, mechanické zatížení, nebo otěr, prostě většina faktorů, které konvenční materiály (dřevo) nesnesou. Populárním je i pro svou pružnost, pocitovou teplost a nenáročnost na údržbu. Další výhodou je, že v současné době je v nabídce nepřeberné množství dekorů, od dřeva, přes imitaci kamene a keramiky až po nejrůznější designové prvky, jako korek, napodobeniny starých (rustikálních) podlah a jiné. Vinylová krytina se dá v podstatě rozdělit do dvou kategorií, dle konstrukce a pokládky jednotlivých dílců:

  • Klasický lepený vinylový dílec

Klasický lepený vinylový dílec se dodává v pásech silných 2-4 mm, které se pomocí flexibilního lepidla pokládají na předem připravený, vyrovnaný, hladký a pevný podklad (v případě nedodržení vyrovnání podkladu, se brzy jednotlivé nerovnosti prorýsují do finální podlahy) do předem určených vzorců. Tato pokládka je pro běžný až náročnější provoz nejžádanější, ale má svá úskalí (vyrovnání podkladu, lepidlo), proto by jej měli pokládat profesionálové.

  • Zámkový systém vinylových podlah

Tento způsob je známý z plovoucích podlah, kdy vždy dvě a dvě strany ze čtyř mají do sebe zapadající systém perodrážek, usnadňující dodržení rovinnosti pokládky dílců a vymezující případné spáry, vzniklé neodbornou pokládkou. Tento systém se vyskytuje jak rovnou na čistě vinylových dílcích (tl. 4-6mm), tak na vinylové krytině nalepené na nosné desce, např HDF.

U druhého případu, kdy je vrstva vinylu nalepená na HDF podklad, ustupuje náročnost na rovinnost podkladu i na odbornost pokládky, podklad nemusí být zcela rovný, nicméně podlaha tímto ztrácí na části své exclusivity - odolnosti vůči vlhkosti.

______________________________________________________________________________________________________________

Na námi dodávané vinylové dílce samozřejmě poskytujeme záruku a v případě montáže samozřejmě zajistíme kontrolu rovinnosti, vlhkosti a případné vystěrkování či výběr vhodné úpravy podkladové vrstvy zdarma.

Vynilové podlahy jsou budoucností  moderní společnosti a díky svým, vlastnostem, překvapivě dlouhé životnosti, snadné udržbě a nízké pořizovací ceně jsou dnes nejprodávanější podlahovou krytinou na trhu.

v podlahových krytinách, neváhejte tudíž zdarma položit jakýkoliv dotaz, jsme ne ně připraveni v kteroukoliv dobu, za jakýchkoliv okolností.